jaclaw.info

Ametyst - szczegóły

Encyklopedia itemów > Kamień > Ametyst

AmetystAmetyst


Jest to przedmiot najdroższy i najbardziej pożądany podczas wypraw bojowych. Komandosi wyceniają go na kilkanaście tysięcy sznureczków.

Jak zdobyć:


Po przejściu wszystkich misji, ametyst otrzymasz w nagrodę w ilości 4 szt.

Częstość wypadania:
Bardzo rzadko

Ten przedmiot jest składnikiem w przepisach:

Przedmiot Ametyst przyda się też do zgarnięcia trofeów:

  • Ametyściki (5 szt.)

Ponadto o tym przedmiocie wspomniano tutaj:

Opis tej gry odwiedzono 2150 razy.
Ostatnia wizyta miała miejsce dzisiaj o 06:19

Komentarze

Pani Filozof Sobota, 28 marca 2015 o 12:38 Z nami od: 09 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 561

Teraz już rozumiem, skąd tak wysokie ceny i równie wysokie zainteresowanie ametystem! Wypada bardzo rzadko, a jest składnikiem w kilku ciekawych przepisach! Zazwyczaj jeden pobyt u ogników to jeden ametyst. Mój najlepszy wynik, którego chyba nigdy nie powtórzę, to 3 ametysty zdobyte w fabrykach ogników podczas nalotu. Ametysty dodatkowo można zdobyć podczas kilku misji, w tym dwóch łatwych u Arnolda. Ceny ametystów, od kiedy sprzedaję i obserwuję rynek kamieni szlachetnych, mieszczą się w przedziale 18k-25k. Pozostałe kamienie wyraźnie odstają cenowo, odstają także jeśli chodzi o popyt, i nawet te kamyki, które przydają się do surikenów czy wierteł to "groszowa sprawa".

Jaclaw Sobota, 28 marca 2015 o 13:19 Z nami od: 23 maja 2014, dodanych komentarzy: 161

O to miałaś bardzo dużo szczęścia, że trafiłaś aż 3 ametysty za jednym wypadem. Tak, to najdroższy kamień, jednak nie wiadomo jakie ceny osiągać będą te "nowe" kamyki, Topaz, Oranż itd. ponieważ jeszcze nie ma dla nich żadnego zastosowania, a to od tego zależeć będzie ich cena.

Pani Filozof Sobota, 28 marca 2015 o 13:30 Z nami od: 09 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 561

"O to miałaś bardzo dużo szczęścia, że trafiłaś aż 3 ametysty za jednym wypadem."
Tak, to prawda, to było ogromne szczęście i pierwsze poważne sznurki, które zarobiłam w Komandosie! (]-:
Dwa zdobyłam na zwykłych planszach, a jeden otrzymałam podczas bicia zapałki, czyli wróciłam z trzema ametystami.
Teraz mam wrażenie, że kamyki wypadają rzadziej, płótno wypada rzadziej, a jabłek to już prawie nie ma...
Komandosi piszą na czacie, że "nowe" kamyki znaleźli w zbiornikach, więc chyba zmienię lokalizację z pustynnej na wodną.

Pani Filozof Środa, 27 maja 2015 o 21:51 Z nami od: 09 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 561

Admin chyba rozkręcił wypadanie kamyków, bo chwilkę po zalogowaniu i udaniu się do pierwszej lepszej fabryki ogników wypadły dwa ametysty! (-:

Dawidson Czwartek, 28 maja 2015 o 19:14 Z nami od: 22 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 98

Niekoniecznie Filozofko :) Kiedyś wraz z innymi podstarzałymi komandosami badaliśmy kiedy więcej kamieni wypada w grze, wnioski były ciekawe :)

Pani Filozof Piątek, 29 maja 2015 o 22:59 Z nami od: 09 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 561

Cóż, nie znam Waszych wniosków, ale mogę domyślić się, że mam nosa do "dobrych terminów", bo za każdym razem wracam z fabryk ogników zaopatrzona w multum kamyków (w tym tych najcenniejszych). Raz tylko długo nie mogłam trafić na ametyst, kiedy miałam na niego "zamówienie", ale w końcu wypadł i rozwiązał worek.
Nie mam za to szczęścia do lodowych szmatek oraz do skrawków mapy numer 4...

Napisał/a: ~43Sobota, 30 maja 2015 o 19:51

Niekoniecznie Filozofko :) Kiedyś wraz z innymi podstarzałymi komandosami badaliśmy kiedy więcej kamieni wypada w grze, wnioski były ciekawe :)

Dawidson Sobota, 30 maja 2015 o 19:54 Z nami od: 22 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 98

Teoria głosiła, że kamieni wypada więcej wtedy kiedy są zużyte te dotychczasowe. Np. ktoś zrobił pierścienie i okulary, więc mogą wypaść nowe kamienie.

Pani Filozof Wtorek, 9 czerwca 2015 o 21:57 Z nami od: 09 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 561

Czy rozumiem, że kiedy Komandosi chcieli zrobić lepsze okulary i potrzebowali więcej ametystów, a zdobyte do tej pory odłożyli w domkach, to mieli gwizdane, bo ametysty nie chciały wypadać?

Web Piątek, 15 stycznia 2016 o 18:24 Z nami od: 02 maja 2015, dodanych komentarzy: 43

Ametyst - to kamyk który jest na sznurkowni poszukiwany najwięcej przez komandosów niezależnie od profesji. A co za tym idzie jest najdroższy w antykwariacie. Mnie osobiście trafiały się dni, że przez parę dni ani jeden nie wypadł a i też taki dzień ze wypadły dwa. Wykorzystywany jest do wyrobów jubilerskich takich jak pierścienie oraz okulary. Dla przykładu do zrobienia Binokli pilota to wydatek ponad 150 kamyków. Czyli tygodnie spędzonych w fabrykach ogników. Do tego zgromadzenie 5 ametystów w plecaku daje trofeum Ametyściki.

Batmanek Sobota, 16 stycznia 2016 o 14:13 Z nami od: 27 lutego 2015, dodanych komentarzy: 158

Za każdym razem, kiedy przemykam po podziemiach żarowni, pełnych ognistych kamieni, czerwonych scian, kamieniaków, i wypadnie mi różowy kamień, czyli ametyst, jestem zaskoczony jak pierwszym razem, gdy go ujrzałem. Nigdy nie wiadomo gdzie i kiedy wypadnie. I to własnie jest w tym najlepsze. W antykwariacie z tego co pamiętam chodzi po 20k sznurków. Niektórzy komandosi, gdy buszują w kopalniach na pustyni i gdy znajdą ametyst, klikają na "zbadaj przedmiot" aby się pochwalić, że znaleźli rzadki kamień. Wtedy wszyscy widzą to na głównym czacie. Ja nigdy się nie nastawiam, że wybieram się na poszukiwanie ametystów, bo jak na złość, wtedy nie mogę znaleźć, wolę miłe zaskoczenie. A do kopalni wybieram się przede wszystkim, żeby zbierać inne surowce. Ale nie przeczę, moje ulubione kolory w żarowni to różowy i zieleń. Życzę wszystkim powodzenia. Myślę, że nie raz się tam spotkamy :)

Web Poniedziałek, 18 stycznia 2016 o 18:07 Z nami od: 02 maja 2015, dodanych komentarzy: 43

No powoli zaczynam się zgadzać z teorią że aby nasze ulubione kamyczki zaczęły wypadać częściej trzeba się ich pozbyć. Dopiero co straciłem wszystkie moje kamyczki ametysty na zrobienie okularków do misji u optyka Zofii. I pierwszy wypad w cieplutkie rejony i pach 2 ametysty w ciągu 3 minut. No zdziwienie bardzo duże i tym większa radość. Jeszcze 40 i może uzbieram na następną misje. :-)

Batmanek Poniedziałek, 18 stycznia 2016 o 19:33 Z nami od: 27 lutego 2015, dodanych komentarzy: 158

Ja widzę, tu inną zasadę. Im częściej biegamy po fabrykach, im więcej graczy tam się przewija, to i częstotliwość wypadania kamyków się zwiększa. Nie wiem jaką ustawił Admin częstotliwość wypadania, czy dotyczy tej samej planszy, np. co 500 odwiedziny na danej planszy, wypadnie ametyst :) czy może plansze na jednym poziomie naprzemiennie. Ale na pewno jest to związane z częstotliwością. Najlepszy mój dzięń w zbieraniu kamyków, to był dzień w którym znalazłem 3 szmaragdy i 2 ametysty.

Banitka Sobota, 2 kwietnia 2016 o 13:45 Z nami od: 17 kwietnia 2015, dodanych komentarzy: 352

Witam Wszystkich bardzo serdecznie, ponownie, w wielkim mozole pisania komentarzy na sznurkowni,info :-)
Długo, bardzo długo mnie tu nie było, wciąż tylko wyniszczająca praca z wypranym stanem umysłu u mnie i nie do przezwyciężenia ochota na sen, sen - praca, praca-sen i tak w kółko, kręćka można dostać ;-)
Borykałam się jeszcze a nawet do dziś choć w mniejszym już stopniu z kontuzją kolana, więc można sobie wyobrazić jak wielką miałam chęć wejścia na sznurkownię ? Ano właśnie ... masakra ;-)
Dziś od razu w progu za pierwszym pikselem z 10 zdobytych przez te dni za baner zdobyłam nagrodę w PIKSELWARS i to JAKĄ !!! Zdobyłam Ametyst :-D
Normalnie niby fuks, ale jednak przemyślany, mniej więcej na oko spenetrowana odległość pomiędzy innymi zdobytymi nagrodami i jednocześnie styczność z moją różową ścianką i jakże radosne zaskoczenie z widoku kamyka i informacji gratulującej mi jego zdobycia :-DDDDziękuję za ten szczęśliwy traf a wejście tu było jak najbardziej impulsywne z mojej strony, pojechałam rowerem do Ustki do babeczki, która umiejscawia się z młodymi sadzonkami kwiatków przy tzw. " Stodole " zakupiłam bratki, prymulki i jeszcze jakieś takie drobne kwiateczki w kolorze fiolet-lila, te ostatnie będą pasować barwą do wystroju ogrodu zimowego w Villa Banita, ja to ostatnio mam hopla na tle koloru lawendowego :-D
Wracając zahaczyłam jeszcze o sklepik przy boisku na ulicy Grunwaldzkiej i kupiłam wątróbkę z drobiu, mniamuś co nie ? :-)

Banitka Sobota, 2 kwietnia 2016 o 14:00 Z nami od: 17 kwietnia 2015, dodanych komentarzy: 352

Dokończenie ... bo zadzwonił telefon i musiałam puścić jak najszybciej powyższą wiadomość ;-)
Skończyłam więc na wątróbce z drobiu i po jej zakupieniu szybki powrót do domu, rozbieranko i odpalanko kompa, zalogowanie się na Banitkę, kilka walk w żarowni i zaraz potem ta myśl w mojej głowie < zalogój się na sznurkownię.info zobacz czy są może jakieś piksele > i były owszem całe 10 sztuk i tym oto sposobem zdobyłam tak znamienita nagrodę ,HURRRA !:-)

Web Niedziela, 29 maja 2016 o 14:33 Z nami od: 02 maja 2015, dodanych komentarzy: 43

Tak w ramach różnych teorii co do tych kamieni - to powiem że już nie mam żadnej :-) . Ostatnio przez długi okres nic nie chciało ciekawego wypaść - oprócz diamentów które wypadały garściami. A dziś 3 ametysty i 1 agat.

Skomentuj ten item śmiało.

Twój podpis:   

Stolica Polski to:

Uwaga: komentujesz jako gość. Zarejestruj się i zaloguj, a następnie komentuj ze swojego konta otrzymując za to nagrody!

Szybkie linki

Ostatnie komentarze

Niedziela, 15 września 2019 o 21:28
Abduil: po Avatarze sądzę że jestes DzianKarlo :D »

Niedziela, 15 września 2019 o 20:53
Abduil: po Avatarze sądzę że jestes DzianKarlo :D »

Piątek, 13 września 2019 o 14:29
Kasawer: Wróciłem po dłuższej przerwie, miło powitać.. »

Najnowsza misja

Bierzemy się za pingle

To tajna misja. Jubiler z największą precyzją potrafi wyszlifować szkła okularów. Udowodnij.
Zobacz całą misję..

© 2011-2019 by Sznurkownia.info - strona działa od 25 grudnia 2011 czyli już 2851 dni! - O autorze - Współpraca - Mapa strony