jaclaw.info

Gotowanie: Pieczone jabłuszko - szczegóły

Encyklopedia itemów > Przepis > Gotowanie: Pieczone jabłuszko

Gotowanie: Pieczone jabłuszkoGotowanie: Pieczone jabłuszko


To jeden z pierwszych przepisów, jeżeli nie w ogóle pierwszy. Obecna jego forma jest jednak zmieniona, a zmianę tę wymusiła zamiana pomarańczy na jabłuszko. Pierwotna wersja przepisu zamieniała pomarańczę na pieczoną pomarańczę, którą później podmieniono na jabłuszko. Obecnie przepis praktycznie odszedł do lamusa, ponieważ jabłuszka są cenne głównie dlatego, że można produkować z nich napoje. Odkąd właśnie zaczęły służyć do produkcji napoi, nikt już ich nie piecze.

Jak zdobyć:

  • Kupuje się u Spamera w Niepewnym lesie za 100x Sznureczek

Ten, jak i każdy inny przepis można sprzedać na makulaturze za 10 100 sznureczków.

Wymagania:

  • Wymaga poziomu komandosa 10
  • Wymaga poziomu profesji Gotowanie 1
  • Wymaga energii 5

Tworzy:

Pieczone jabłuszko

Składniki:

Jabłuszko

Dzięki stworzeniu jednego przedmiotu zyskasz 1 pkt. profesji gotowanie.

Opis tej gry odwiedzono 1617 razy.
Ostatnia wizyta miała miejsce 3 dni temu o 01:37

Kalkulatorek

Oblicz składniki dla szt.

  • Jabłuszko x1

Potrzebujesz do tego 5 pkt energii - przygotuj więc 1 szt. napoju napój
A po stworzeniu 1 szt. tego itemu kucharz zyska 1 pkt profesji.

Historia zmian, aktualności

Dodano: Niedziela, 21 października 2012 o 13:05

Ten przepis kosztuje teraz nie 30, a 100 sznureczków, ponieważ podniesiono cenę skupu przepisów na makulaturze z 10 do 100 sznureczków.

Komentarze

Marsple Piątek, 12 czerwca 2015 o 11:51 Z nami od: 18 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 115

Pieczone jabłuszko było chyba pierwszym przepisem z kategorii gotowanie. Ponieważ na początku gry jabłuszko i ziemniak, to były jedyne itemki do pożarcia, to cieszyły się wielką popularnością. Nie potrafię teraz odtworzyć z pamięci, czy przepisy na przepoczwarzanie jedzenia na mocniejsze (grillowanie, pieczenie) pojawiły się wcześniej niż nowe rodzaje jedzenia (steki, banany, kokosy, cytryny, itp.). Z tego jednak co pamiętam, to były takie momenty, że nie opłacało się podnosić ziemniaków i jabłek, ponieważ plecak mały, a inne rodzaje jedzenia dawały więcej hp. Sytuacja poprawiła się (dla ziemniaka i jabłuszka) po wprowadzeniu czerwonych i niebieskich napojów (hp i energia), które robi się właśnie z tych fantów - zwłaszcza ziemniaki zyskały na wartości (momentami nawet były cenniejsze od wszystkiego innego na sznurkowni). Obecnie jabłuszko w odwrocie, to jest zapasy ogromne, a przerabiać nie ma na co.

Dawidson Piątek, 12 czerwca 2015 o 12:33 Z nami od: 22 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 98

W czasach kiedy nabijałem tarczę skupowałem tyle bananów i cytryn na odświeżacze, że w końcu zabrakło ich na rynku i zacząłem kupować jabłka. Ale już ich nie potrzebuję.

Symfoniusz Piątek, 12 czerwca 2015 o 13:07 Z nami od: 14 marca 2015, dodanych komentarzy: 69

Drobna korekta o historii ziemniaków i jabłuszek wyszła w wątku o Bossach Muchomorakach. Przepisy pieczenia, a potem grillowania jabłuszek pojawiły się w Komandosie kiedy jabłuszek w grze jeszcze nie było.

W owym czasie smakołyki te nazywały się jagódkami i pomarańczami. Można je zobaczyć na uwidocznionych w wątku o Muchomorakach screenach. Na pasku narzędziowym zamieszczonego tam zrzutu mam przygotowaną do spożycia grillowaną pomarańczę.

Pani Filozof Piątek, 12 czerwca 2015 o 15:23 Z nami od: 09 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 561

"Obecnie jabłuszko w odwrocie, to jest zapasy ogromne, a przerabiać nie ma na co."
Jabłuszko też wykorzystujemy do napojów. Może nie w takich ilościach jak ziemniaki, ale Komandos, który nie zbiera jabłek, to będzie musiał je kupić, jeśli chce robić napoje - a był czas, że jabłek nie było w antykwariacie... Wtedy oczywiście z pomocą przyszli starsi Komandosi z zapasami.
Dzisiaj na pewno pieczone i grillowane jabłuszka nie są potrzebne do jedzenia (a w lepszych przepisach chyba nie występują) - przydają się jednak do nabicia poziomów gotowania.

Symfoniusz Piątek, 12 czerwca 2015 o 17:23 Z nami od: 14 marca 2015, dodanych komentarzy: 69

Pierwotnie pierwszymi obowiązkowymi przepisami z gotowania były przepisy przetwarzania steków, aż do uzyskania szaszłyka leśnego. Steki były produktem dość powszechnym, najczęściej można je było pozyskać na ścieżkach Niepewnego lasu. Z czasem, po wprowadzeniu do gry budynku Chlewik PA ograniczył, a następnie usunął wypadanie steków w lesie.

Doprowadziło to do sytuacji, w której początkujący mieli bardzo utrudniony start zdobywania punktów profesji gotowanie. Jedyną dla nich możliwością było przekonanie graczy posiadających własny domek i rozbudowany Chlewik do powierzenia im surowca - steków - do przerobu.

Aby zaradzić tej sytuacji PA przesunął pieczenie jabłuszek na pierwszy poziom gotowania.

Ślad tej historii zachował się jeszcze w Wiki na sznurkowni, jeśli zobaczymy w jakiej kolejności poukładane są tam przepisy. Jako pierwsze umieszczone są przepisy przetwarzania steków, aż do przyrządzania szaszłyków leśnych i dopiero wtedy pieczenie jabłuszek.

Symfoniusz Piątek, 12 czerwca 2015 o 19:37 Z nami od: 14 marca 2015, dodanych komentarzy: 69

Przepisy na Wiki sznurkowni posortowane są w sposób przedziwny. Znaleźć tam można coś tylko przez Ctrl-F.

Ale ma to jeden nieoczekiwany walor: dokumentacyjny. To w takiej kolejności przepisy pojawiały się w Komandosie.

W powyższym wątku nie wspomniałem, że na leśnych ścieżkach można było znaleźć zarówno cały stek, jaki i jego połowę czy ćwiartkę.

Skomentuj ten item śmiało.

Twój podpis:   

Stolica Polski to:

Uwaga: komentujesz jako gość. Zarejestruj się i zaloguj, a następnie komentuj ze swojego konta otrzymując za to nagrody!

Szybkie linki

Ostatnie komentarze

Piątek, 13 września 2019 o 14:29
Kasawer: Wróciłem po dłuższej przerwie, miło powitać.. »

Sobota, 24 sierpnia 2019 o 07:44
Fotorzeszow: Dobre foto na głównej ;) »

Piątek, 23 sierpnia 2019 o 21:43
Godula: Ten katalog stron jest faktycznie prosty. Taki w.. »

Najnowsza misja

Bierzemy się za pingle

To tajna misja. Jubiler z największą precyzją potrafi wyszlifować szkła okularów. Udowodnij.
Zobacz całą misję..

© 2011-2019 by Sznurkownia.info - strona działa od 25 grudnia 2011 czyli już 2821 dni! - O autorze - Współpraca - Mapa strony