jaclaw.info

Jubilerstwo: Szlifowany kwarc - szczegóły

Encyklopedia itemów > Przepis > Jubilerstwo: Szlifowany kwarc

Jubilerstwo: Szlifowany kwarcJubilerstwo: Szlifowany kwarc

Jak zdobyć:

  • Kupuje się w Sklepie Jubilerskim za 500x Sznureczek

Ten, jak i każdy inny przepis można sprzedać na makulaturze za 10 100 sznureczków.

Wymagania:

  • Wymaga poziomu komandosa 80
  • Wymaga poziomu profesji Jubilerstwo 10
  • Wymaga energii 200

Tworzy:

Szlifowany kwarc

Składniki:

Kwarc
4
Szorstki kamień
4
Sproszkowany diament
10

Dzięki stworzeniu jednego przedmiotu zyskasz 40 pkt. profesji jubilerstwo.

Opis tej gry odwiedzono 1858 razy.
Ostatnia wizyta miała miejsce dzisiaj o 15:18

Kalkulatorek

Oblicz składniki dla szt.

  • Kwarc x4
  • Szorstki kamień x4
  • Sproszkowany diament x10

Potrzebujesz do tego 200 pkt energii - przygotuj więc 1 szt. napoju napój
A po stworzeniu 1 szt. tego itemu jubiler zyska 40 pkt profesji.

Komentarze

Marsple Środa, 28 stycznia 2015 o 22:30 Z nami od: 18 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 115

O proszę! A to przepis na przedmiot, o którym wydawało mi się oczywiste, że powinien istnieć... Wróć! Pomyliłem go ze sproszkowanym kwarcem, a to przecież szlifowany kwarc... Czyli wcale jego istnienie nie wydawało mi się oczywiste i wcale przepisy na kwarcowe wiertła tego złudzenia nie zachwiały (zachwiały inne) - po prostu o istnieniu szlifowanego kwarcu nie miałem zielonego (ani tym bardziej bladego) pojęcia. Owszem, widziałem przepis na teleporter, którego jest składnikiem, jednak ze względu na ogromną ilość dziwnych składników, które tam występują nigdy się weń nie wgłebiałem, ponieważ jego złożoność mnie szczególnie odrzucała ;) A tu taka niespodzianka - istnieje coś takiego jako szlifowany kwarc, jego części składowe wcale nie są takie banalne, a dodatkowo, jako mechanik, który w pewnym momencie zapragnie złożyć z tych wszystkich części teleporter, będę musiał poprosić jakiegoś jubilera o jego przygotowanie :)

Opaski Niedziela, 13 września 2015 o 20:54 Z nami od: 18 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 41

Hmm, faktycznie pojawienie się szlifowanego kwarcu w jakiś sposób zaburza postrzeganie przepisów jubilera, wśród których powszechnie występują wszelkiego rodzaju... sproszkowane kamienie. A tu jako swoisty wyjątek od tej reguły mamy do czynienia z kwarcem szlifowanym. To niezwykle oryginalne podejście Admina do tworzenia przepisów daje do myślenia, ale czy znajdziemy w tym jakąś metodę, schemat, który tłumaczy takie nazewnictwo?
No cóż, załóżmy, że ma to jednak swoje uzasadnienie, jeśli zwrócimy uwagę, iż jako szlifowany, występuje kwarc w zupełnym odosobnieniu od innych kamieni. I tym sposobem jest jedynym "kamiennym" składnikiem tak wyjątkowego i nowatorskiego urządzenia, jakim jest teleporter. Co sprawiło, że w skład przepisu wchodzi również element wykonany przez jubilera - trudno jednoznacznie orzec. Domniemywać można, iż koncept ów bazował na wykorzystaniu wysokich technologii do produkcji teleportera, obecnego w arsenale przepisów mechanika. I jako mechanik mogę coś już o tym przepisie opowiedzieć. W kontekście szlifowanego kwarcu mianowicie tyle, że potrzebujemy tu pomocy jubilera. Ale dla jubilera taka robótka chyba jest czymś banalnym, lecz sam w sobie jubiler chyba nie znajdzie powodu do wykonywania szlifów na pojedynczych, albo też i większych ilościowo, sztukach kwarcu. Bowiem ten jest niezbędny jedynie mechanikowi przy produkcji teleportu.
I to jest najdziwniejsze, w całej tej koncepcji nowego przedmiotu zwanego szlifowanym kwarcem.
Kto wie, może przyszłość - jak mniemam za sprawą rozwoju wysokich technologii - przyniesie nam rozwiązanie taj zagadki i doczekamy się kolejnych przepisów z wykorzystaniem owego specyfiku.

Symfoniusz Niedziela, 13 września 2015 o 23:48 Z nami od: 14 marca 2015, dodanych komentarzy: 69

Wskazać jakąś regularność nazewnictwa w tym przypadku jest trudno, ja przynajmniej tego nie umiem. Wydaje mi się, że po prostu wsypywanie piasku (no właśnie - nie ma przepisu przetwarzania kwarcu w jego sproszkowaną postać, czyli zwykły piasek !!!) do teleportera wydało się zbyt absurdalne, i PA wolał nawiązać do urządzeń optycznych.

Istnieje natomiast inna regularność - jest nią chęć wymuszenia współpracy różnych profesji. Korzeni tej regularności upatrywałbym w czasach gdy komandosi nie byli wyposażeni w armie klonów.

Skomentuj ten item śmiało.

Twój podpis:   

Stolica Polski to:

Uwaga: komentujesz jako gość. Zarejestruj się i zaloguj, a następnie komentuj ze swojego konta otrzymując za to nagrody!

Ostatnie komentarze

Piątek, 13 września 2019 o 14:29
Kasawer: Wróciłem po dłuższej przerwie, miło powitać.. »

Sobota, 24 sierpnia 2019 o 07:44
Fotorzeszow: Dobre foto na głównej ;) »

Piątek, 23 sierpnia 2019 o 21:43
Godula: Ten katalog stron jest faktycznie prosty. Taki w.. »

Najnowsza misja

Bierzemy się za pingle

To tajna misja. Jubiler z największą precyzją potrafi wyszlifować szkła okularów. Udowodnij.
Zobacz całą misję..

© 2011-2019 by Sznurkownia.info - strona działa od 25 grudnia 2011 czyli już 2821 dni! - O autorze - Współpraca - Mapa strony