jaclaw.info

Gotowanie

Profesje > Gotowanie

Gotowanie to pierwsza profesja zawierająca zdolności tworzące. Jest to profesja główna więc każdy komandos tę profesję ma wrodzoną i nie musi jej zdobywać. Zdobyć natomiast musi przepisy oraz odpowiednie poziomy gotowania, by móc wytwarzać kolejne, coraz to bardziej wymagające smakołyki.

Gdzie szukać przepisów

Centrum sprzedaży przepisów gotowania prowadzi Biwakowicz Spamer. Ten miły "emerytowany komandos" przebywa w Niepewnym lesie, a dokładniej w jego górnej ścieżce. A dlaczego emerytowany? Ponieważ kiedyś na Sznurkowni był komandos Spamer, jeszcze przed powstaniem profesji gotowanie. Zrezygnował jednak z gry, a że był lubiany przez Admina to w grze pozostał jako postać sprzedająca przepisy :)

Uwaga. By użyć profesji gotowanie do stworzenia czegokolwiek, należy stać przy ognisku. Ogniska znajdują się w kilku miejscach. Jedno zaraz obok Spamera, inne niedaleko polanki, kolejne w zagadkowym lesie oraz przy magazynach sznureczków, przed chatką Chemika.

Gotowanie - zdolności tworzące

Te wszystkie przedmioty wytwarza Kucharz.Gotowanie - przepisy dla początkujących

Oto przepisy, od których należy zacząć wybierając tę profesję. W tabeli podano przepis (po kliknięciu możemy zobaczyć go w całości), minimalny poziom profesji , który potrzebujemy by go przeczytać oraz ile w sznurkach musimy za niego zapłacić.

Zdj Nazwa Min lvl Cena
Gotowanie: Ćwierć steku Gotowanie: Ćwierć steku 1100 x sznureczek
Gotowanie: Pół steku Gotowanie: Pół steku 1100 x sznureczek
Gotowanie: Pieczone jabłuszko Gotowanie: Pieczone jabłuszko 1100 x sznureczek
Gotowanie: Pieczone ćwierć steku Gotowanie: Pieczone ćwierć steku 2100 x sznureczek
Gotowanie: Pieczone pół steku Gotowanie: Pieczone pół steku 3100 x sznureczek
Gotowanie: Pieczony stek Gotowanie: Pieczony stek 5200 x sznureczek
Gotowanie - wszystkie przepisy

Stronę z tą profesją odwiedzono już 4673 razy.
Ostatnia wizyta miała miejsce 5 dni temu o 23:39

Komentarze

Napisał/a: ~RafalxPoniedziałek, 11 listopada 2013 o 22:33

Komandos się zmienia... i nie da się tego ukryć!
Jednego dnia cena za wystawienie przedmiotu w antykwariacie to 1 miedziana moneta,
a drugiego wynosi już 15 monet. Albo jednego dnia odświeżacze powietrza robi się z blachy,
a drugiego ze zużytych puszek. Moją (kolejną) propozycją zmiany jest przekwalifikowanie
profesji pobocznych na profesje główne. Wiązało by się to co prawda z koniecznością dorobienia
nowych przepisów i odebrania wszystkim komandosom Medycyny i Gotowania. Chyba rozumiecie o co mi chodzi?
Precz z garkotłukami, uzurpatorami i pseudo-uzdrowicielami!

Bonus: 90 sznureczków.

Marsple Niedziela, 25 stycznia 2015 o 18:23 Z nami od: 18 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 115

Pojawienie się misji postawiło na nogi cały przemysł spożywczy na sznurkowni ;) Mało kto już gotował, pichcił, piekł, grillował i smażył. Nielicznymi wyjątkami były pieczone steki wykorzystywane do nabijania tarczy oraz zupki, które oprócz hp dają jeszcze jakieś tajemniczy wspomagacze mocy (a to jakiś mocniejszy cios o jeden czy dwa, a to większa obrona też o jakiś niewielki stopień - niby nic a jednak czasem się przydaje - są nawet tacy pasjonaci, którzy bez tego nie wychodzą z domku, a precyzyjniej rzecz ujmując z polanki. Większość przepisów wypada jako nagroda z pokonanego wroga, a pozostałe są do kupienia na górnej ścieżce tajemniczego lasu u komandosa Spamera (postać autentyczna, która jednak po jednej z licznych awantur na czacie zrezygnowała z gry - oceniam, że to jedna z lepszych decyzji w życiu każdego gracza, mam nadzieję, że przyjdzie do mnie już niedługo). Jeżeli jakiś przepis nie wypada z wrogów, nie jest do kupienia u Spamera, to najpewniej jest nagrodą w jednej z wielu dziwnych misji o zabawnie brzmiących nazwach.

Pani Filozof Piątek, 30 stycznia 2015 o 16:28 Z nami od: 09 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 561

Tak odnośnie do zdolni, które na początku prawie każdy Komandos zdobywa, by podnieść poziom i móc robić rzeczy lepszy. Warto byłoby wprowadzić rozwijane menu ze zdolnościami - tak by nie musieć szukać szaszłyka w czeluściach wszelkich zdolności (a mamy przecież 4 profesje!) - tylko kliknąć na gotowanie, rozwinąć i szybko znaleźć tę zdolność.

Batmanek Piątek, 29 stycznia 2016 o 08:20 Z nami od: 27 lutego 2015, dodanych komentarzy: 158

Nauczyłem się wszystkich przepisów, oprócz jednego, miedzianej wody, która nie ma w grze zastosowania. Przydatna prosesja i dostępna dla wszystkich graczy. Tak zwana profesja poboczna. Wadą tej profesji jest to, że przy wykonywaniu różnego rodzaju napojów, posiłków, trzeba stać przy ognisku. Miejsca te są wyznaczone tylko w kilku lokalizacjach. Ja najczęsciej korzystam z wytwarzania soków. Wynika to z tego, że po długiej grze mam sporo kokosów, a taki sok kokosowy daje 220 energi, czyli sporo więcej niż duża herbata. Wszelkiego rodzaju steki też się przydają, między innymi do wykonywania niektórych misji z gatunku: Jestem głodny, cczy też zjadłbym cos.
Przygotowywanie jabłuszek służyło mi tylko na początku aby rozwinąć profesję. Przydatna profesja, jednak z biegiem gry coraz mniej wykorzystywana. W tej chwili sporządzam od czasu do czasu soki i ewentualnie szaszłyki. No i pieczony stek, który wykorzystuję do ćwiczenia tarczy :)

Dodaj komentarz do tej profesji.

Twój podpis:   

Stolica Polski to:

Uwaga: komentujesz jako gość. Zarejestruj się i zaloguj, a następnie komentuj ze swojego konta otrzymując za to nagrody!

Ostatnie komentarze

Niedziela, 15 września 2019 o 21:28
Abduil: po Avatarze sądzę że jestes DzianKarlo :D »

Niedziela, 15 września 2019 o 20:53
Abduil: po Avatarze sądzę że jestes DzianKarlo :D »

Piątek, 13 września 2019 o 14:29
Kasawer: Wróciłem po dłuższej przerwie, miło powitać.. »

Najnowsza misja

Bierzemy się za pingle

To tajna misja. Jubiler z największą precyzją potrafi wyszlifować szkła okularów. Udowodnij.
Zobacz całą misję..

© 2011-2019 by Sznurkownia.info - strona działa od 25 grudnia 2011 czyli już 2850 dni! - O autorze - Współpraca - Mapa strony