jaclaw.info

Jabłuszko - szczegóły

Encyklopedia itemów > Jedzenie > Jabłuszko

JabłuszkoJabłuszko


Jabłuszko jest podstawowym surowcem przy produkcji żywności dla komandosa. W praktyce żywi się on w głównej mierze płynami, gracze bowiem najczęściej uzupełniają zdrowie napojami leczniczymi, w skład których wchodzą jabłka.
Co ciekawe, początkowo zamiast jabłuszek używało się do produkcji napojów pomarańczy, a zamiast ziemniaków - jagódek. Jednak po wprowadzeniu zmian jabłko wyparło pomarańcze i tak zostało już na dłużej.


Parametry podstawowe:

  • Moc: 10

Aktywuje liczniki:

  • 10
    Nie możesz więcej jeść - Najedzony na czas 10

Jak zdobyć:

  • Wypada z wszystkich odmian wrogów

Częstość wypadania:
Bardzo często

Ten przedmiot jest składnikiem w przepisach:

Przedmiot Jabłuszko przyda się też do zgarnięcia trofeów:

  • Zjadam to: Jabłuszko (25 szt.)

Zobacz ten przedmiot na wiki.sznurkownia.pl

Opis tej gry odwiedzono 1244 razy.
Ostatnia wizyta miała miejsce 17 dni temu o 14:46

Komentarze

Pani Filozof Niedziela, 29 marca 2015 o 17:29 Z nami od: 09 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 561

Nie myślałam, że kiedykolwiek mnie to spotka, ale ostatnio cierpię na brak jabłek. Niby wypadają, lecz ciągle ich brak. Co dziwne - pierwszy raz od kiedy gram nie widzę jabłek w antykwariacie! Dziwne...

Opaski Środa, 26 sierpnia 2015 o 19:20 Z nami od: 18 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 41

Ja zaś jabłek mam drobny składzik i jakoś nie znalazłem dla nich dobrego sposobu przetwórstwa. Co pójdzie u farmaceuty na napoje lecznicze, to pójdzie, a reszta i tak zostaje. Rozpylaczy pomarańczowych nie robię, bo przy zużyciu tej samej energii wydajniejsze odświeżacze chętniej wytwarzam.

Banitka Sobota, 30 stycznia 2016 o 19:10 Z nami od: 17 kwietnia 2015, dodanych komentarzy: 352

Muszę się tu pożalić na temat ilości zdobywanych jabłek, jest ich stanowczo za mało, jak to inaczej teraz w realu bywa gdy za nic za okazanie dowodu dostaje całą skrzynkę jabłek tak tu nieźle się muszę nachodzić Banitką by czymś zabłysnąć farmaceucie ,jeśli w pocie czoła mam uzbierane w plecaku 500 jabłek to naprawdę już się cieszę, nie wiem czym uwarunkowane jest falowe cykliczne zwiększanie bądź zmniejszanie ilościowe jabłek wypadających na przykład w nalocie, od czego to zależy jeśli w ogóle jest jakaś zależność, a może ten typ gry tak ma ? ;-)

Opaski Sobota, 30 stycznia 2016 o 19:35 Z nami od: 18 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 41

Banitko, pytanie w jaki sposób wykorzystujesz te jabłka, bo ja mam ich ciągle zapas i chyba stale rośnie. Nie narzekam na ich brak. Raczej widziałbym zapotrzebowanie na więcej ziemniaków, choć ostatnio ich tak dużo nie zużywam. A zarówno jedne, jak i drugie lądują u farmaceuty, by wytwarzał z nich odpowiednie napoje przydatne w boju.
Też tak masz?

Banitka Sobota, 30 stycznia 2016 o 19:58 Z nami od: 17 kwietnia 2015, dodanych komentarzy: 352

Jabłka wysyłam Szczelcowi i on ( czyli teraz Banita ) robi z nich wszelkiej kaloryczności napoje :-)
Też tak mam :-)

Pani Filozof Czwartek, 16 czerwca 2016 o 14:21 Z nami od: 09 stycznia 2015, dodanych komentarzy: 561

Jabłuszko, jabłuszko pełne snów - do dziś nie mogę napisać, że mam ich spory zapas. Na razie nie brakuje mi jabłuszek, ale ciągle jestem na granicy. Do tej pory zdobyłam na wrogu 157992 jabłuszek. To dużo, ale jabłuszka przerabiam cały czas, dzień w dzień (jeśli tylko jestem w grze), więc szybko ich ubywa. Może ostatnimi czasy zużycie jabłuszek się zmniejszyło, ponieważ nie potrzebuję wytwarzać tylu napojów wspomagających i innych pyszności, bo niewiele robię.
Do jabłuszek mam ambiwalentny stosunek. Lubię sok jabłkowy, zwłaszcza własnoręcznie przygotowany, ale nie przepadam za ich jedzeniem "w całości". Prosto z drzewa to tylko papierówki chętnie wcinam. Pamiętam z dzieciństwa, że uwielbiałam starte jabłuszka z miodem. Nigdy natomiast nie dodawałam jabłek do zupy ziemniaczanej, jak to jest w Komandosie. Za to do soków i innych przetworów jako słodzik - bardzo często.

Skomentuj ten item śmiało.

Twój podpis:   

Stolica Polski to:

Uwaga: komentujesz jako gość. Zarejestruj się i zaloguj, a następnie komentuj ze swojego konta otrzymując za to nagrody!

Szybkie linki

Ostatnie komentarze

Sobota, 24 sierpnia 2019 o 07:44
Fotorzeszow: Dobre foto na głównej ;) »

Piątek, 23 sierpnia 2019 o 21:43
Godula: Ten katalog stron jest faktycznie prosty. Taki w.. »

Wtorek, 20 sierpnia 2019 o 22:14
Abduil: Szukam Admina? Jeśli się zgłosi i udowodni ze.. »

Najnowsza misja

Bierzemy się za pingle

To tajna misja. Jubiler z największą precyzją potrafi wyszlifować szkła okularów. Udowodnij.
Zobacz całą misję..

© 2011-2019 by Sznurkownia.info - strona działa od 25 grudnia 2011 czyli już 2800 dni! - O autorze - Współpraca - Mapa strony